Aktuality

Aktuality školy

Aktuality

Aktuality (411)

Roboty na ESPRITE

Keďže na programátorskom krúžku sme už dlho programovali hry, rozhodli sme sa vyskúšať niečo iné - programovať roboty. Mali sme požičané dva typy robotov - Mini Sphero, farebné svietiace guľôčky, ktoré sú ovládané cez tablet, a roboty Edison, ktoré vedia čítať čiarové kódy, alebo ich vieme programovať cez počítač.

Život okolo nás

Život okolo nás môže mať rozmanitú podobu. Žiaci SZŠ Esprit zaostrili svoju pozornosť ma život mikroorganizmov, ktoré sú našou prirodzenou súčasťou.

Čitateľská súťaž

Na elokovanom pracovisku na Borodáčovej ulici sa Espriťáci mali možnosť prostredníctvom čitateľskej súťaže rozvíjať v čitateľskej gramotnosti v anglickom i slovenskom jazyku.

Bábkové divadlo

Divadlo pod hríbikom navštívilo aj ESPRIŤÁKOV na Borodáčovej. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, pretože sa preniesli do sveta rozprávky o Jurkovi a prasiatkach.

Healthy enviroment

V rámci týždňa Healthy enviroment (Zdravé životné prostredie) sme čistili prostredie školského areálu. Veľmi nás to bavilo. Nazbierali sme 6 vriec odpadu. Sme radi, že sme mohli pomôcť poupratať miesta, kde sa hrávame.

Beseda s novinármi

Dňa 17.04.2018 sa na pôde SZŠ ESPRIT a SG ESPRIT uskutočnila beseda s novinármi. Pozvanie na diskusiu prijali Ján Petrovič (aktuality.sk), Andrej Kuzmány (sme.sk) a Ján Debnár (aktuality.sk).