Aktuality

Projekt "Deti na nete"

Podľa dostupných prieskumov v súčastnosti stále viac detí uprednostňuje hry na počítači pred hraním sa vonku s kamarátmi, každé štvrté dieťa je ohrozené závislosťou a takmer tretina detí natáča spolužiakov a kamarátov v nepríjemných situáciách. SZŠ ESPRIT chce svojich žiakov učiť zodpovedne sa správať s modernými komunikačnými technológiami a preto sa naša škola zapojila do projektu Deti na nete.

Žiaci prvého stupňa absolvovali workshopy na tému Deti a moderné komunikačné technológie so psychologičkou Petrou Kaločayovou. Žiaci sa dozvedeli viac o bezpečnom správaní sa na internete, pozitívnom využití technológií a o zodpovednom prístupe pri fotografovaní či hraní hier. V diskusii vyjadrili svoje názory a skúsenosti s témami, ktoré sú súčasťou ich každodenných životov.
Veríme, že otváranie týchto tém je veľkým prínosom pre naše deti a ich formovanie. Viac informácii sa môžete dozvedieť na stránke www.detinanete.sk (napr. Desatoro pre technologické rodičovstvo)".

Mgr. Petra Kaločayová - detská psychologička

Viac z tejto kategórie: « Narodeninová oslava Oslava »