Aktuality

Aktuality školy

Aktuality

Aktuality (517)

Výlet na klzisko

Na ESPRITE, na ZŠ Majerníkovej sme si deň pred jarnými prázdninami urobili výlet na klzisko pred River park. Veľmi sa nám tam páčilo a konečne sme sa cítili ako v zime a poriadne sme vymrzli.

Oslava u štvrtákov

Aj takto vyzerá oslava narodenín na ESPRITE v poobednom klube u nás na Majerníkovej. Naši štvrtáci tento rok oslavujú svoje prvé okrúhliny a takto si to užívajú.

ESPRIT MÁ TALENT 2019

Dňa 11. 12. 2019 sa uskutočnila obľúbená súťaž ESPRIT MÁ TALENT. Mali sme možnosť vidieť rôznorodé famózne vystúpenia našich šikovných žiakov a pozorovať ich spoluprácu v tímových vystúpeniach.

Anglická spoločenská hra

Angličtina by nás mala baviť. Dostali sme zadanie vytvoriť náčrt vlastnej spoločenskej hry, priniesť ju do školy, porozprávať nám o nej a následne si ju zahrať. Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko z nich:

Školský časopis GLOSS

V školskom roku 2019/2020 Vás opäť budeme sprevádzať školskými akciami a rôznymi inými témami prostredníctvom školského časopisu GLOSS, ktorý vedie p. uč. Ondovčíková. Tento rok máme dve novinky.

Október v Prep Class

V októbri sme pozorovali zmeny v prírode, spravili sme si nature scavenger hunt, počítali sme s gaštanmi, pri téme ľudské telo sme si otestovali našich päť zmyslov.

Európsky týždeň jazykov

Európsky týždeň jazykov sme mali na ESPRITE. Naučili sme sa zopár iných jazykov ako anglicky. Prváci sa nám predstavili v španielčine. Druháci rozprávali po macedónsky, maďarsky, rusky, poľsky. Tretiaci zaspievali nemeckú pesničku a štvrtáci zas predviedli taliančinu.

Prvý mesiac v Prep Class

September v predškolskej triede sa niesol v duchu zoznamovania s pravidlami a navzájom, prebrali sme témy ako emócie, farby a tvary a aktívne využívali interaktívnu tabuľu na rôzne matematické aktivity.