Aktuality

Aktuality školy

Aktuality

Aktuality (550)

Online hodina francúzštiny

Na online francúzštine sme sa zahrali na realitných agentov. Žiaci nás previedli pomocou kamery po svojich domovoch, ukázali nám svoje kráľovstvá a výhľady z okna. Zopakovali sme si slovnú zásobu bývanie.

Historické okienko

S piatakmi sme sa rozprávali na tému svetové náboženstvá. Žiaci s pripravili náboženské predmety, ktoré doma majú. Pozreli sme si spolu historickú Bibliu, Korán v arabčine aj krstnú sviecu.

Fotoreportáž

Žiaci dostali úlohu natočiť videá alebo urobiť fotoreportáž ako trávia čas počas karantény. Všetci urobili skvelé projekty, ale zverejniť sa všetky nedajú, tak tu sú aspoň 3 z nich. Mňa pobavili, dúfam, že vás tiež. 

Učenie hrou

Učenie je aj hra a preto sme v 9.A hrali súťaž, kto nájde čo najviac známych osobností, v niektorých prípadoch sa zapojila celá rodina. Bola to veľká zábava.

Naša história

Spoločné putovanie históriou s piatakmi na dejepise, kde sme sa pozreli na staré fotky a knihy, ktoré sme našli doma.Bolo to veľmi zaujímavé.

Deň Zeme

Takto sme v Prepclass oslávili stredajší Deň Zeme.
Povedali sme si o troch ,,R": REUSE, REDUCE, RECYCLE, kreslili našu planétu a diskutovali o tom, ako Zem pomáha nám a ako jej naopak môžeme pomáhať my.

Online mapový príbeh z Geografie

Posledné týždne mali naši žiaci na ESPRITE za úlohu z Geografie vypracovať online mapový príbeh cez Google earth o svojich cestách, dovolenkách, či iných zaujímavých miestach. Výber bol len na nich. Veľmi veľa prác bolo kvalitne a krásne spracovaných, ale predsa len vyberám 2 najlepšie.