Aktuality

Štvrtáci maturanti z ESPRITU na Týždni dobrovoľníctva 2020

Tak ako aj minulý rok, pár dní v polke septembra patrili v Bratislave nádhernej akcii s názvom Týždeň dobrovoľníctva, ktorú organizuje občianske združenie Bratislavské dobrovoľnícke centrum. A my, ako inak, sme tam nemohli chýbať!:)

Po veľkom minuloročnom úspechu, keď vtedajší tretiaci upratali a skrášlili veľký kvetinový záhon pred nemeckou ambasádou (a samotný atašé im prišiel poďakovať), im tento rok mestská časť Staré mesto pridelila známy „ Jakubák“, oficiálne Jakubovo námestie. Terajší už štvrtáci maturanti sa opäť predviedli v tom najlepšom svetle, keď krásne a detailne upratali veľkú časť parku v centre spomínaného Jakubovho námestia.
Vyčistili veľké pieskovisko, burina nedostala viac šancu pod ich rukami či motykami, či samotné kríky vyzerali skvostne ako po profesionálnej návšteve záhradníka.:) Tentokrát na konci nepadla pochvala zo strany nemeckého atašé, ale od mamičiek, ktoré do tohto parku neraz zavítajú so svojimi ratolesťami a tie boli veľmi rady, že ich detičky môžu tráviť čas hraním sa v takomto vynovenom a vyčistenom areáli.

Dobrovoľníctvu zdar aj o rok!:)

Viac fotiek nájdete v albume: Štvrtáci maturanti z ESPRITU na Týždni dobrovoľníctva 2020

Mgr. Monika Šimková, triedna učiteľka 4. AG ESPRIT