Pobyty

Salzburg – Mníchov a bavorské zámky 

Pokyny a program

Termín: 20. – 22. 10. 2014 (pondelok - streda) 

Cena: 190 EUR (uhradiť najneskôr do 30. 09. 2014 – utorok v kancelárii školy) 
Odchod: autobus  bude  pristavený  dňa  20. 10. 2014 (pondelok) o 6,45 hod. pred SZŠ a SG ESPRIT, Majerníkova 62  –  hlavná  cesta.  Odchod autobusu je o 7,00 hodine. 
Príchod: dňa 22. 10. 2014 (streda) vo večerných hodinách (okolo 21,00 hod.) 
Personálne obsadenie:  p. Gereková – vedúca zájazdu, p. Kotyra, p. Šimková  

V cene zájazdu je zahrnuté: 2x ubytovanie v hoteli (izby so sociálnym zariadením), 2x raňajky, 2x večera, doprava luxusným autobusom, sprievodca CK, poistenie zájazdu (insolventnosti CK), komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia storno poplatku), pegagogický dozor 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: vstupy – pevnosť Hohensalzburg, Haus der Natur a Allianz Arena (po návrate). Povinne treba so sebou zobrať pas alebo občiansky preukaz, ISIC kartu, jedlo a pitie na cestu, vreckové. 

Program: 
20.10.2014 (pondelok) – odchod z Bratislavy o 7,00 hod., príchod do Salzburgu cca o 11,00 hod., prehliadka historického centra zaradeného do zoznamu UNESCO: zámok Mirabell a jeho záhrady, dóm z 15. storočia, námestie Residenzplatz, rodný dom Wolfganga A. Mozarta, ulica Getreidegasse, cukráreň Fürst (jediné miesto na svete, kde si môžete kúpiť originálne Mozartove gule), pevnosť Hohensalzburg (www.salzburg-burgen.at/de/), múzeum prírody a techniky Haus der Natur (www.hausdernatur.at), večera, ubytovanie.  

21.10.2014 (utorok) – raňajky, odchod zo Salzburgu smer Nemecko, prehliadka romantického zámku Neuschwanstein – priestory pre služobníctvo, spálňa a pracovňa bavorského kráľa Ľudovíta II., trónna sála vyzdobená v byzantskom štýle, koncertná sála, umelá jaskyňa (www.neuschwanstein.com), prehliadka rokokového zámku Linderhof a jeho záhrad – Venušino grotto, Marocký pavilón, fontány (www.schlosslinderhof.de), odchod do Mníchova, hlavného mesta Bavorska, večera, ubytovanie. 

21.10.2014 (streda) – raňajky, prehliadka historického centra Mníchova: námestia Karlsplatz a Marienplatz, stará a nová radnica, najväčší mníchovský kostol Frauenkirche, palác bavorských kráľov Residenz, hodinová prehliadka štadiónu FC Bayern Mníchov - Allianz Arena (www.allianz-arena.de) s možnosťou zakúpenia si športových suvenírov (www.shop.fcbayern.de), odchod v popoludňajších hodinách, príchod do Bratislavy okolo 21,00 hod.