Pobyty

Jazykovo-poznávací pobyt „AUGSBURG 2016“ (Nemecko)

Termín pobytu:          10.4.2016 – 16.4.2016 

Miesto nástupu:         Bratislava - ŠH Pasienky „HANT Aréna“

Čas pristavenia:         10.4.2016 (nedeľa) o 8,30 hod.

Odchod:                       9,00 hod.

Príchod:                       16.4.2016 (sobota) v čase medzi 22,00 – 23,00 hod.

Pedagogický dozor:    Mgr. Veronika Gereková

Sprievodkyňa:             Ing. Katarína Bezáková

 

PROGRAM:

1. deň (nedeľa)

Odchod z Bratislavy o 9:00 hod. Prejazd Rakúskom s krátkymi prestávkami. Príchod do mesta Augsburg o cca 19,00 hod. Stretnutie s rodinami, ubytovanie, večera. 

2. deň (pondelok)

Raňajky v rodinách. Doobeda výučba, poobede pobyt v meste Augsburg – návšteva ZOO, ktorá patrí k najväčším a najnavštevovanejším zoologickým záhradám na území Nemecka (www.zoo-augsburg.de). Krátka prechádzka historickým centrom mesta (katedrála Panny Márie, bazilika, radnica). Návrat do rodín, večera.

3. deň (utorok)

Raňajky v rodinách. Doobeda výučba, poobede návšteva zábavného parku LEGO ADVENTURE LAND pri Mníchove (www.legoland.de)Návrat do rodín, večera.      

4. deň (streda)

Raňajky v rodinách. Doobeda výučba, poobede pobyt v meste Dachau – návšteva koncentračného tábora, ktorý je dnes spomienkovým múzeom, vzdelávacím a učebným centrom (www.kz-gedenkstaette-dachau.de). Návrat do rodín, večera.   

5. deň (štvrtok)

Raňajky v rodinách. Doobeda výučba, poobede pobyt v meste Garmisch-Partenkirchen (miesto konania ZOH 1936, každoročne sa tu koná závod v skokoch na lyžiach). Výstup lanovkou na najvyšší vrch Nemecka Zugspitze (www.zugspitze.de). Návrat do rodín, večera.       

6. deň (piatok)

Raňajky v rodinách. Doobeda výučba, poobede pobyt v meste Augsburg – návšteva technologického a dopravného múzea MAN (www.augsburg.de/kultur/museen-galerien/man-museum). Krátky rozchod v nákupnom centre City Galerie (www.city-galerie-augsburg.de). Návrat do rodín, večera.

7. deň (sobota)

Raňajky v rodinách. Doobeda odchod smer Slovensko s krátkou zastávkou v rakúskom meste Innsbruck. Príchod do Bratislavy vo večerných/nočných hodinách.


Mgr. Veronika Gereková