Pobyty

Poznávací pobyt v Holandsku a Belgicku

Dňa 29.11.2018 sme sa vybrali na poznávací  zájazd do Holandska a Belgicka. Výlet začal nástupom do autobusu od našej školy a po náročnej ceste sme sa dostali do našej prvej zastávky – Amsterdamu.
Lákadlom tohto mesta sú samotné historické uličky so stovkami bicyklov, kanálov a malých mostíkov. Nachádzajú sa tam aj významné galérie s originálmi malieb Rembrandta a Van Gogha. Druhým dňom nášho poznávacieho výletu bol skanzen Zaanse Schans, ležiaci severne od hlavného mesta Holandska, kde sme pričuchli k tradícii a histórii Holandska. Následne sme sa presunuli do nášho prvého belgického mesta Antverpy. Veľkým lákadlom tohto mesta pre turistov je veľká gotická katedrála Panny Márie v centre mesta a Rubensov dom.

Najväčším zážitkom bola návšteva historického mesta Bruggy, prezývaného ako Benátky severu. V Bruggách sme sa plavili loďou a stihli zažiť atmosféru vianočných trhov. Posledný deň sme strávili v Bruseli návštevou Európskeho parlamentu, historického centra a známej stavby Atómium. 
V prvom rade by sme chceli poďakovať sprievodcovi z CK FIFO, učiteľom a ostatným účastníkom zájazdu. Tešíme sa na ďalšie výlety, ktoré nám poskytne naša škola ESPRIT.

Viac nájdete v našom videu : Poznávanie Holandska a Belgicka

Účastníci zájazdu.