Pobyty

Pobyty

Pobyty

Pobyty (4)

Poznávací pobyt v Holandsku a Belgicku

Dňa 29.11.2018 sme sa vybrali na poznávací  zájazd do Holandska a Belgicka. Výlet začal nástupom do autobusu od našej školy a po náročnej ceste sme sa dostali do našej prvej zastávky – Amsterdamu.
Lákadlom tohto mesta sú samotné historické uličky so stovkami bicyklov, kanálov a malých mostíkov. Nachádzajú sa tam aj významné galérie s originálmi malieb Rembrandta a Van Gogha. Druhým dňom nášho poznávacieho výletu bol skanzen Zaanse Schans, ležiaci severne od hlavného mesta Holandska, kde sme pričuchli k tradícii a histórii Holandska. Následne sme sa presunuli do nášho prvého belgického mesta Antverpy. Veľkým lákadlom tohto mesta pre turistov je veľká gotická katedrála Panny Márie v centre mesta a Rubensov dom.

Jazykovo-poznávací pobyt „AUGSBURG 2016“ (Nemecko)

Termín pobytu:          10.4.2016 – 16.4.2016 

Miesto nástupu:         Bratislava - ŠH Pasienky „HANT Aréna“

Čas pristavenia:         10.4.2016 (nedeľa) o 8,30 hod.

Odchod:                       9,00 hod.

Príchod:                       16.4.2016 (sobota) v čase medzi 22,00 – 23,00 hod.

Pedagogický dozor:    Mgr. Veronika Gereková

Sprievodkyňa:             Ing. Katarína Bezáková

Salzburg – Mníchov a bavorské zámky 

Pokyny a program

Termín: 20. – 22. 10. 2014 (pondelok - streda) 

Cena: 190 EUR (uhradiť najneskôr do 30. 09. 2014 – utorok v kancelárii školy) 
Odchod: autobus  bude  pristavený  dňa  20. 10. 2014 (pondelok) o 6,45 hod. pred SZŠ a SG ESPRIT, Majerníkova 62  –  hlavná  cesta.  Odchod autobusu je o 7,00 hodine. 
Príchod: dňa 22. 10. 2014 (streda) vo večerných hodinách (okolo 21,00 hod.) 
Personálne obsadenie:  p. Gereková – vedúca zájazdu, p. Kotyra, p. Šimková  

V cene zájazdu je zahrnuté: 2x ubytovanie v hoteli (izby so sociálnym zariadením), 2x raňajky, 2x večera, doprava luxusným autobusom, sprievodca CK, poistenie zájazdu (insolventnosti CK), komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia storno poplatku), pegagogický dozor 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: vstupy – pevnosť Hohensalzburg, Haus der Natur a Allianz Arena (po návrate). Povinne treba so sebou zobrať pas alebo občiansky preukaz, ISIC kartu, jedlo a pitie na cestu, vreckové. 

Program: 
20.10.2014 (pondelok) – odchod z Bratislavy o 7,00 hod., príchod do Salzburgu cca o 11,00 hod., prehliadka historického centra zaradeného do zoznamu UNESCO: zámok Mirabell a jeho záhrady, dóm z 15. storočia, námestie Residenzplatz, rodný dom Wolfganga A. Mozarta, ulica Getreidegasse, cukráreň Fürst (jediné miesto na svete, kde si môžete kúpiť originálne Mozartove gule), pevnosť Hohensalzburg (www.salzburg-burgen.at/de/), múzeum prírody a techniky Haus der Natur (www.hausdernatur.at), večera, ubytovanie.  

21.10.2014 (utorok) – raňajky, odchod zo Salzburgu smer Nemecko, prehliadka romantického zámku Neuschwanstein – priestory pre služobníctvo, spálňa a pracovňa bavorského kráľa Ľudovíta II., trónna sála vyzdobená v byzantskom štýle, koncertná sála, umelá jaskyňa (www.neuschwanstein.com), prehliadka rokokového zámku Linderhof a jeho záhrad – Venušino grotto, Marocký pavilón, fontány (www.schlosslinderhof.de), odchod do Mníchova, hlavného mesta Bavorska, večera, ubytovanie. 

21.10.2014 (streda) – raňajky, prehliadka historického centra Mníchova: námestia Karlsplatz a Marienplatz, stará a nová radnica, najväčší mníchovský kostol Frauenkirche, palác bavorských kráľov Residenz, hodinová prehliadka štadiónu FC Bayern Mníchov - Allianz Arena (www.allianz-arena.de) s možnosťou zakúpenia si športových suvenírov (www.shop.fcbayern.de), odchod v popoludňajších hodinách, príchod do Bratislavy okolo 21,00 hod. 

Poznávací pobyt Normandia - Bretónsko

V dňoch 9. - 15. júna 2009 sa žiaci gymnázia Esprit zúčastnili poznávacieho pobytu vo Francúzsku.

Náš výlet sa začal na druhý deň ráno v Štrasburgu. Počas prehliadky „hlavného mesta Európy" nám pani sprievodkyňa porozprávala mnoho zaujímavého z histórie aj súčasnosti tohto krásneho mesta.  Po obede nasledovala plavba loďou, kde sme si mesto prezreli ešte raz z inej perspektívy.

Na druhý deň sme navštívili dom impresionistu Clauda Moneta, ktorý nás uchvátil svojou rozkvitnutou záhradou a nádherným zariadením. Škoda len, že fotografovanie nebolo povolené. Nasledovala ešte zastávka v Rouen, kde sme si prezreli jednu z najkrajších gotických katedrál vo Francúzsku a ocitli sme sa na mieste, kde v roku 1431 upálili Johanku z Arcu.

Tretí deň na nás čakali prírodné krásy mestečka Etrétat so svojimi fascinujúcimi útesmi. Múzeum druhej svetovej vojny v Arromanches zanechalo hlboký dojem nie len u milovníkov histórie. Prechádzka po pláži Omaha Beach, na ktorej sa vylodili spojenecké vojská ešte viac prehĺbila vedomosti o druhej svetovej vojne.

Štvrtý deň sme sa presunuli ešte ďalej na západ do Bretónska,  navštívili sme staré korzárske mesto St. Malo, prešli sme sa po hradbách a prezreli sme si starobylý kláštor na ostrove Mont Saint Michel.

Vydarený výlet sme ukončili celodenným programom v Disneylande, na ktorý sa všetci veľmi tešili.

Týždeň prešiel ako voda, po 4000 prekonaných kilometroch sme sa opäť ocitli pred školou, kde už čakali netrpezliví rodičia.

 

Mgr. Jana Jandová